Kolín - Mor. Budějovice 4:5 SN, série: 2:1

Mor. Budějovice - Kolín 3:4 SN, série: 1:3

Loučka "C", Kuncl, Štrach, Pokorný, Koblitz, Dostál, Žižka, Mašek

Bečvář, Toušek, Suk "A", Řepík "A", Jáchym, Mála, Diviš, Toman, Schönahuer, Freiberg, Váňa

Radek Nerad

Je to tam!!! Baník postoupil přes Klášterec

Baník to dokázal a vybojoval historický postup přes druhé kolo play-off. Rozhodlo o tom hned třetí čtvrtfinále, ve kterém Sokolov zvítězil nad Kláštercem 4:2 po třetinách 1:0, 1:2 a 2:0. V pondělí 17.3.2014 tak Baník vstoupí do semifinále, které rozhodne o postupu do baráže o 1. ligu. Soupeřem bude buď Žďár nad Sázavou, nebo Moravské Budějovice.

V dnešním utkání se na ledě prezentoval úplně jiný Klášterec než v předešlém utkání na severu Čech. Hosté hráli organizovaně, disciplinovaně a navzdory únavě Klášterec i dobře bruslil. Baník tak neměl cestu za postupem vůbec jednoduchou a musel bojovat až do úplného konce. Ale postupně…

Úvod zápasu byl o něco vlažnější než předešlé zápasy a oba týmy se do tempa dostávaly pomaleji. První větší šanci měl hostující Suk, ale v dobré pozici se mu střela příliš nepovedla a Habal v bráně Sokolova si poradil. Postupem času se Baník stále více dostával do zakončení, avšak klášterecký gólman Kaššák řešil všechny situace s naprostým klidem. Následně si Baník vypracoval několik nadějných příležitostí, v největší šanci byl Boušek, ale ani on neuspěl.

Skóre se měnilo až v 18. minutě, kdy Boušek zabojoval, dokázal prostrčit puk na Dominika Vaňka, jenž byl sám před bránou a překonal Kaššáka – 1:0. Vzápětí si klášterecký brankář připsal důležitý zákrok při šanci Tomáše Rohana. První dvacetiminutovka tak skončila těsným vedením Baníku.

V úvodu druhé třetiny byli aktivnější domácí, šanci měl Vaněk, ale kotouč těsně minul bránu. Poté šel na trestnou lavici hostující Mašek a Sokolov přesilovou hru využil. Na přihrávku Martina Rohana si najel Jaromír Kverka, v sólovém nájezdu byl faulován, ale nakonec mladý útočník Baníku dokázal dostat puk za záda Kaššáka – 2:0. A Baník mohl přidat další góly - velkou šanci měl Bauer a po něm i Říha, avšak Kaššák odolal.

Po závaru před hostující bránou přišla pěkná dlouhá přihrávka od Štracha na Marka Jáchyma, který dokázala překonat Habala – 1:2. Klášterec ožil a najednou ho bylo plné hřiště. Několik dobrých zákroků musel předvést Habal a ve 35. minutě přišlo varování, když hostující hráč nedokázal umístit puk do brány. Ve 36. minutě však již bylo vyrovnáno, když po přihrávce Jáchyma skóroval zblízka Libor Řepík – 2:2.

Baník chtěl v závěru vrátit vedení na svou stranu. Přišlo několik střel na Kaššáka, Švec dokonce trefil břevno, ale skóre se zatím neměnilo. Po dvou třetinách byl stav 2:2 a vše bylo otevřené.

Třetí třetina začala závarem před Habalem, ale z protiútoku šel do vedení znovu Baník. Z pravé strany před bránu přihrával Vaněk a Tomáš Rohan pohotově umístil puk do sítě – 3:2. Navýšit vedení mohli v dalším průběhu T. Rohan či Kuběna, avšak neúspěšně. A málem přišel trest. Při vyloučení Schussera totiž trefili hosté břevno. Čas hostům ubíhal a domácí se snažili hrát aktivně. To se vyplatilo a Sokolov si vynutil fauly. Když v 56. minutě byl po Schönauerovi vyloučen i Kuncl, hosté šli do tří. Baníku se ale přesilová hra 5 na 3 příliš nevydařila a tak koncovka zápasu byla ještě dramatická. Daleko od gólu nebyl nejnebezpečnější hráč Klášterce, jenž pěknou střelou ohrozil Habala, ten však puk dokázal vytěsnit nad bránu.

Diváci v závěru svůj tým mohutně podporovali a hráči na ledě obětavě bojovali. V poslední minutě zkusil Klášterec ještě powerplay. Chvíli se hrálo v obranném pásmu Baníku, ale domácí se ubránili a nakonec se dokázali i vysvobodit. V úplném závěru se kotouče zmocnil Václav Dobřemysl a ujížděl na prázdnou bránu. Soupeř Dobřemyslovi sice hodil pod nohy hokejku, ale to domácího kapitána nerozhodilo a tři vteřiny před koncem utkání sokolovský útočník dovezl puk až do brány – 4:2.

Na ledě i v hledišti tak mohla propuknout velká radost a ta pokračovala i po konci zápasu. Hráči si se svými fandy užili děkovačku i vítězné kolečko.

Klášterci sezona končí, ale nutno podotknout, že v obou utkáních v Sokolově si soupeř nevedl špatně. Sokolovské vítězství v sérii je však zasloužené.

Baník tak poprvé v historii postoupil přes druhé kolo do závěrečné fáze play-off. V semifinále se Baník střetne buď se Žďárem nad Sázavou, nebo s Moravskými Budějovicemi. Poslední kolo začne v pondělí 17.3.2014 od 18.00 hodin na sokolovském zimním stadionu a vítěz série již postoupí do baráže o 1. ligu.

Pevně věříme, že nás v následujících těžkých duelech podpoříte a společně půjdeme za dalším úspěchem.