Beneš, Staněk, Pleva, Kolda, Smejkal, Jícha, Jan, Šír

Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Krupka, Říha, Plachý "C", Vítek D., Kotlík, Man, Gregar, Hron, Dítě

Martin Sobotka

Ve Žďáru druhá výhra a schází poslední krok...

Baník vyhrál i druhé semifinále. Na horkém ledě ve Žďáru nad Sázavou vybojovali baníkovští válečníci vítězství 4:2 po třetinách 1:1, 1:2 a 0:1.

Až na dalekou Vysočinu absolvovali cestu hokejisté Baníku. A mise to byla úspěšná.

Sokolov nastoupil ve stejné sestavě jako v minulém zápase. Žďár pak posílil vysoký útočník Štěpánek.

Po opatrnějším začátku se do první šance dostal Kašpar, kterého uvolnil Kverka, ale na Slámu nevyzrál. Následně si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru, ale shodně neúspěšně. I když pokus Dobřemysla po gólu volal. Ve 14. minutě už ale přesilová hra využita byla a to domácími hráči. Jiří Plachý dostal před bránou dostatek prostoru a po pěkné přihrávce překonal Habala - 0:1. Baník tak poprvé v letošním play-off prohrával.

Zanedlouho Žďár dostal výhodu další přesilové hry a po hodně přísném vyloučení Šika šel navíc Baník do tří. Ale ubránil se a v 19. minutě bylo vyrovnáno. Jan Bauer zachytil rozehrávku domácího beka a z pravého křídla prostřelil Slámu - 1:1.

Druhá třetina začala pro Baník velmi dobře. Dobřemysl vybojoval puk, přejel modrou čáru a přenechal ho do tandemu na Pavla Kuběnu, který překonal Slámu - 1:2. Brzy však bylo vyrovnáno. Ve 23. minutě rozhodčí nejprve pustil sporný zákrok na Šika a následně Pavel Staněk od modré čáry vystřelil, Habal měl zakrytý výhled a puk skončil v síti - 2:2.

Poté začal mít navrch Baník, který lépe bruslil, a zdálo se, že má i více sil. Žďár dělal pod tlakem hodně chyb v rozehrávce a Baník se dostával do zakončení. V polovině druhé třetiny zahrozili také domácí, ale Habal šance Žďáru vyřešil. Ve 32. minutě šel Baník znovu do vedení. Kašpar vybojoval puk ve středním pásmu, kotouče se ujal Říha, jenž přejel modrou čáru a přihrál Petrovi Račanskému, který z levé strany skóroval - 2:3.

Baník nadále útočil a byl lepším týmem na ledě. Nejblíže gólu byl Dobřemysl, nejprve když jeho střela lízla tyčku a v poslední minutě druhé třetiny napálil sokolovský kapitán spojnici břevna a tyče. Domácí tak se štěstím odolali a když těsně před sirénou Žďár také nevyužil svou šanci, vedl Baník po dvou třetinách 2:3.

Ve třetí třetině Baník takticky velmi dobře kontroloval hru a nepouštěl Plameny do šancí. Sám pak čekal na svou příležitost a vyrážel dopředu. V 52. minutě se do šance prodíral s chutí hrající Kašpar, byl faulován a pískalo se trestné střílení. Při něm zkusil Kašpar střelu mezi nohy, ale Sláma si situaci pohlídal a podržel svůj tým.

Čas domácím ubíhal, ale pro Baník přišla ještě komplikace. Na trestnou lavici putoval Kverka a hosté se museli bránit. V oslabení si ale Sokolov počínal velmi dobře a s přehledem se ubránil. V 58. minutě mohl srovnat domácí Říha, ale Habal svým zákrokem střelce vychytal.

Na konci 59. minuty pak přišlo rozhodnutí po akci „brácha na bráchu“. Martin Rohan totiž od modré čáry střílel a Tomáš Rohan před bránou umístil puk do sítě - 2:4.

Na sokolovské střídačce a ve skupině skalních příznivců tak mohla propuknout obrovská radost. Na výsledku poslední minuta nic nezměnila a tak mohla následovat tradiční Baníkovská děkovačka.

Sokolov vyhrál ve Žďáru naprosto zaslouženě, zahrál takticky, měl více sil a ujal se vedení v sérii 2:0 na zápasy. K postupu do baráže o 1. ligu tak zbývá poslední krok. Ten bývá nejtěžší, tak přijďte Baník podpořit, ať můžeme dotáhnout sérii do vítězného konce. Utkání se hraje v pátek 21.3. od 18.00 hodin.

Za středeční zápas si zaslouží pochvalu nejen hráči, ale i skupina zhruba 25 fanoušků, kteří vydatně podporovali svůj tým po celý zápas. DĚKUJEME!