Smejkal, Vítek, Beneš, Staněk "A", Pleva "A", Kolda, Šír, Jícha

Man., Kotlík, Štěpánek, Kunstmüller, Kaňka, Plachý "C", Krupka, Říha, Dítě, Gregar, Zídek

Martin Sobotka

Baník vyhrál i potřetí a postupuje do baráže!

Ve třetím utkání semlfinále play-off zvítězil Baník nad Ždárem nad Sázavou 4:1 a ukončil tak sérii v nejkratším možném termínu. Baník tedy postupuje do baráže o 1.ligu!!!

Ve třetím utkání se Žďárem nad Sázavou měli hokejisté Sokolova možnost celou sérii ukončit. A Baníkovci to zvládli. Po vítězství 4:2 se Baník stal vítězem semifinálové a vzhledem k postavení po základní části i vítězem celého ročníku 2013/2014 ve 2. lize, skupině Západ.

Ve stejné sestavě jako v předešlých dvou utkáních se představil Baník před téměř dvěma tisícovkami diváků. Do výstroje se již převlékl i Marek Švec, ale jen symbolicky, neboť zranění ho do hry ještě nepustilo. Mladý útočník ale tímto chtěl vyjádřit soudržnost s týmem.

Po úvodním náporu Baníku si hosté nevedli vůbec špatně a několikrát se dostali do zakončení. Gól však Žďár nevstřelil a tak to vzal do svých rukou Sokolov. Po rychlé akci prvního útoku Vaněk našel před bránou Ladislava Bouška a ten nezaváhal – 1:0.

Vzápětí byl vyloučen Šik a hosté měli k dispozici první přesilovou hru. V ní Žďár zamkl Baník před jeho bránou, byl nebezpečný, ale Habal odolal. Poté si početní výhodu vyzkoušel Sokolov, ale přesilovka se mu tolik nevydařila. Šanci měl sice Vaněk, ale nevyužil ji. To se podařilo až v 16. minutě, kdy pomalu končila další přesilová hra domácích. Na modré čáře zakombinovali obránci, Ruprecht měl dobrou možnost ke střele, ale ještě vyšperkoval celou akci přihrávkou na Tomáše Rohana, jenž střílel do odkryté brány a Baník vedl 2:0.

I po druhém gólu přišlo prakticky vzápětí vyloučení sokolovského hráče. Plameny znovu hrozily a opět potvrdily, že jejich přesilovky jsou nebezpečné, ale skóre se neměnilo a vydrželo stejné až do konce první třetiny.

Úvod druhé dvacetiminutovky byl ve znamení tlaku Sokolova. Sláma v bráně Žďáru se musel otáčet a postupně likvidovat příležitosti Kverky, T. Rohana, Bauera i Hudáka. Uspěl až pátý v pořadí, Ladislav Boušek, který zachytil špatnou rozehrávku hostujícího obránce, zkusil štěstí střelou na brankáře, ihned si před bránou dojel a došťoural puk za záda Slámy – 3:0.

Po třetím gólu Baník trochu polevil a to především v zakončení, kdy se hráči snažili akce ještě vylepšit další přihrávkou nebo efektním zakončením. A do šancí se začali dostávat i hosté. Ve 34. minutě pak přišlo varování. Mezi obránce si sjel zkušený Michal Kaňka, dostal přesnou přihrávku do jízdy a svůj nájezd zakončil přesně – 3:1.

Baník tak opět zabral a vrátit třígólové vedení mu mohl vrátit Kuběna, ale Sláma svůj tým podržel. Žďárský gólman si počínal stejně i proti dalším šancím domácích, a když si s pokusy hostů poradil i Habal, vedl Sokolov po dvou třetinách o dva góly.

Na začátku třetí třetiny šel Baník do čtyř po vyloučení Račanského. Ale bránící hráči si počínali velmi dobře a dokonce si vynutili faul. Baník pak takticky držel puk na svých hokejkách, ale nakonec se podařilo přihrávkami dostat až do útočného pásma, kdy po akci Tomáše Rohana ukázal svůj důraz Jaromír Kverka a překonal Slámu počtvrté – 4:1. Domácí tak museli hrát dále v oslabení, ale ubránili se a stejně si počínali při dalším vyloučení, kdy na trestnou lavici putoval Vaněk.

S ubíhajícím časem Baník kontroloval hru a výhru mohl ještě pojistit Kverka, který se dostal do sólového nájezdu, ale Sláma se překonat nenechal. Čím dál tím víc ale bylo jasné, že tento zápas dopadne dobře. Žďár sice dohrával se ctí a snažil se (ostatně jako v celé sérii), ale fanoušci na tribunách již začínali slavit.

Závěrečné minuty se prakticky jen dohrávaly za skandování fanoušků, potlesku a ještě před koncem přišlo na řadu mohutné „Mistři, Mistři“. Po závěrečné siréně vtrhli hráči na led a po podání rukou soupeři mohly propuknout oslavy s fanoušky.

Následovalo i společné focení, tradiční vítězné rybičky, oslavná kolečka a velká radost, jak na straně hráčů, tak na straně fanoušků. Někteří fanoušci neváhali a se svými hrdiny se radovali přímo na ledě. A že k radosti byl důvod. Baník totiž vybojoval historický úspěch v play-off, když po loňském premiérovém postupu přes první kolo letos dokázal Sokolov zvítězit ve všech sériích a proklouznout až do baráže.

Baník po 24 letech zvítězil ve své soutěži a sezona mu tak ještě nekončí. Diváci se mohou těšit na další soupeře, kteří budou velmi zajímaví.

Poklonu za semifinálovou sérii však zaslouží i Žďár nad Sázavou, který bojoval srdnatě a ukázal své kvality. Je také pozitivní, že ani jeden z týmů se neuchýlil k nějakým nefér zákrokům a celá série se hrála slušně, tak to má být.

Baník tak vyhrál ve 24 utkáních v řadě, v play-off zvládl všechny série v poměru 3:0 a ligu vyhrál naprosto zaslouženě. Držme palce, aby hráči přidali i další vítězství. A věříme, že na barážová utkání přijde sokolovské hrdiny podpořit velké množství fanoušků.

Baráž by měla začít ve středu 2.4.2014 v nedalekém Mostě (očekáváme zde vydatnou podporu příznivců) a doma by se dle současného rozpisu měl domácí zápas hrát v sobotu 5.4.2014 od 17.30 hodin, kdy se v Sokolově představí vítěz série mezi Táborem a Kolínem. Baráž se hraje za účasti pěti týmů systémem každý s každým, doma – venku.