• 48:29 Kašpar (Říha, Račanský)
  • 54:26 EHC Burgdorf

Radim Rulík, Jan Michna

5. přípravný zápas: Baník - Burgdorf 4:2

Mariánské Lázně - K pátému přípravnému zápasu zajeli sokolovští hokejisté do Mariánských Lázních, kde se utkali se švýcarským Burgdorfem, který hraje třetí nejvyšší soutěž. Baník byl v celém zápase lepším týmem a porazil svého zahraničního soupeře 4:2 po třetinách 2:1, 0:0, 2:1.

Oproti minulému zápasu se do sestavy vrátili Boušek, Račanský a Hudák a jednotlivé útočné řady nastoupili v trochu pozměněném složení. V první útočné formaci spolu nastoupili mladíci Bečka, Švec a Sýkora, kteří si poměrně dobře rozuměli. V druhém útoku vedle zkušeného Bouška hráli Hudák, jenž se prezentoval několika pohlednými akcemi, a mladý Petrov, který podal velmi dobrý výkon. Ve třetím útoku pak vedle sebe odehráli zápas již sehraní Říha, Račanský a Kašpar. Tato řada vstřelila dva góly. Naopak chyběl nemocný kapitán Václav Dobřemysl i Dominik Vaněk. K dispozici stále ještě nejsou další hráči Karlových Varů, kteří by se ale již brzy měli objevit v sestavě poté, co extraligový tým zúží svůj kádr.

Úvod patřil švýcarskému týmu, který měl v začátku dvě obrovské šance. V obou případech se ale zaskvěl Petr Hruška, který předvedl výborné zákroky lapačkou. Postupně začal iniciativu přebírat sokolovský tým a v páté minutě šel také do vedení. To se Račanský svým typickým způsobem pokusil zakončit po objetí brány, následně se puk odrazil k volnému Ivanovi Říhovi, jenž ho uklidil do brány – 1:0. Zvýšit vedení Baníku mohl zanedlouho Boušek, ale svůj sólový nájezd neproměnil. Sokolov se začal prosazovat čím dál tím víc a v další šanci byl po situaci dva na jednoho Sýkora, ale také nedal. V 17. minutě se dočkal také Burgdorf. Před Hruškou zůstal volný hráč a vyrovnal – 1:1. Tento stav trval však pouze 23 vteřin. To Gombár přenesl hru na Hudáka, který přesnou přihrávkou předložil puk Ladislavovi Bouškovi a ten nezaváhal – 2:1.

Ve druhé třetině měl také více ze hry Baník. Ve 24. minutě přihrál Kašpar zpoza brány Bečkovi, ale Švýcary zachránil semafor jejich brankáře. V 26. minutě pak došlo k nepříjemné situaci, kdy po chybě v obraně zasahoval brankář Hruška, který byl vzápětí zalehnut a musel odstoupit se zraněním kolena. Ve druhé třetině žádný gól nepadl, ačkoliv několik šancí na obou stranách bylo.

I třetí dějství patřilo Baníku. Ve 44. minutě z nenápadné akce padl třetí gól. Marek Švec přejel modrou čáru, krásně vystřelil a trefil přesně odkrytý roh brány Burgdorfu – 3:1. Ve 49. minutě přidal Sokolov další gól. Třetí útočná řada pořádně zatopila protivníkovi, po závaru před bránou to zkoušel Říha, ale nakonec dopravil puk do sítě Roman Kašpar – 4:1. V 55. minutě se prosadil i švýcarský tým a pokazil tak Franciskovi čisté konto – 4:2. V závěru ještě předvedl krásnou akci třetí útok, kdy Říha nezištně sklepl puk Račanskému, který vyzval ke skórování Kašpara, ale ten svou příležitost zahodil. Vzápětí pak Kašpar trefil ještě břevno. Na výsledku se již nic neměnilo a Baník si tak připsal vítězství 4:2.

V zápase měl Sokolov více ze hry a působil daleko sehranějším dojmem než v předešlých utkáních. Pochvalu zaslouží tým i za velmi disciplinovaný výkon, kdy hráči nepustili svého soupeře k přesilovkám. Jediným negativem utkání je zranění brankářské jedničky Petra Hrušky, které by však podle prvních zpráv nemělo být vážné.

Další zápas hraje Baník již toto úterý 3.9.2013 od 18.00 hodin, kdy na sokolovském zimním stadionu hostíme tradičního rivala z Klatov.