Pouska, Kajer, Maxa, Steiner, Pitel, Topinka, Pavlis, Vizinger, Čuban, Vondryska

Radek Mužík

Kurfürst, Diblík

mistrovké utkání - sobota 12.1.2013 - 26. kolo

Klatovy - Sokolovští hokejisté konečně naplno zabodovali i na hřišti soupeře a to potěší. Potěší to o to víc, že vyhráli naprosto zaslouženě a svého protivníka v průběhu utkání prakticky k ničemu nepustili. Tolik stručná charakteristika utkání 2.ligy ČR HC Klatovy – HC Baník Sokolov, ve kterém Baníkovci zvítězili 1 : 4 po třetinách 0:1, 0:0 a 1:3.

Sobota byla v Klatovech vskutku hokejová, od rána tam probíhal turnaj hokejových fanoušků, kterého se zúčastnili i sokolovští příznivci, kteří po skončení svých klání mohli tak zafandit i Baníku.

Ten začal svůj zápas velmi dobře, aktivní hrou po celém kluzišti ovládl ledovou plochu a vytvořil si i více střeleckých možností. V čase 05:10 se prosadil po skvělé kombinaci s Bouškem navrátilec do dresu Baníku Honza Bauer, který kvalitním blafákem poslal hosty do vedení – 0:1. Hra se většinu prvního dějství odehrávala ve středním pásmu, obě mužstva dobře bránila, hosté byli více na puku, ve druhé desetiminutovce si vytvořili další příležitosti, ale domácí brankář byl pozorný. Domácí zahrozili v závěru třetiny, kdy hráli přesilovou hru. Stav po dvaceti minutách zůstal však 0:1.

Druhá třetina byla tak trochu kopií té první, snad s tím rozdílem, že brankáři měli více práce – obě mužstva se snažila střílet z každé možné pozice. ani jeden z týmů se neprosadil v početních výhodách a tak za zmínku stojí snad jen bomba sokolovského obránce Štracha do břevna klatovské klece v závěru třetiny.

Třetí dvacetiminutovka byla na tom, co se týká dramatičnosti, zdaleka nejlépe. Domácí do ní nastoupili s viditelnou snahou o otočení výsledku, hosté jim ovšem nic neusnadnili, ba naopak výbornou hrou a celoplošným napadáním jim komplikovali jakékoliv ofenzivní výpady. Přesto se domácí dočkali vyrovnání, když v čase 46:14 využili přesilovou hru. Střelcem branky byl Mrázek– 1:1. Baníkovci tím však moc deprimováni nebyli a i oni na konci 50.minuty využili svou početní výhodu, když po ose Vrtek – Štrach zakončoval Soukup – 1:2. A aby toho nebylo dost, za necelou minutu dorážel za Pravdivá záda Boušek, po pěkné individuální akci Bauera – 1:3. Tuto situaci neunesl domácí obránce Fiala, který si neustálou kritikou hlavního rozhodčího vysloužil Trest ve hře a několik utkání bude klatovským chybět. Baníku se tím naskytla pětiminutová přesilovka. Na chvíli uzavřeli domácí do jejich pásma, ale bez efektu, naopak vyloučením T.Jakubala se hra srovnala. Domácím viditelně docházeli síly na zvrat v utkání, ale v závěru se jim naskytla velká příležitost, když v čase 57:18 vyloučil rozhodčí dalšího sokolovského obránce. Klatovský trenér si vzal oddechový čas a poslal do hry šest hráčů proti čtyřem hostujícím. Baníkovci tuto situaci ale zvládli bravurně a Zmeškal v polovině 59.minuty potvrdil vítězství hostů gólem do prázdné brány – 1:4.

Baník tak vyhrál třetí utkání v řadě a doufejme, že mu tato forma vydrží i v dalším mistrovském utkání, a to ve středu 16.01., když na svém ledě hostí celek HC Milevsko 2010.