Kříž "A", Šefl, Dvořák, Procházka, Kozák, Voženílek

Trégl, Král "C", Sirotek, Dulovec, Stehlík "A", Martinec, Bičiště, Toma, Šimek, Němeček, Chvojka, Poulíček

Bičiště, Soudský

Baník válí! Sokolov - Nymburk 6:2

V dalším utkání druhé ligy si Sokolov přesvědčivě poradil s týmem NED Hockey Nymburk 6:2 po třetinách 3:0, 1:2, 2:0. Góly Baníku stříleli Ladislav Boušek, Roman Kašpar, Tomáš Sýkora, Tomáš Rohan, Marek Švec a Jaromír Kverka.

Baník do utkání nastoupil v silné sestavě, ve které se poprvé objevil talentovaný Petr Koblasa.

Od úvodu měl Baník převahu a tu brzy vyjádřil i góly. Již na začátku druhé minuty Ladislav Boušek převzal v rohu kluziště puk od Koblasy, vybrusli před brankáře a nedal mu šanci – 0:1. Baník po vstřeleném gólu i nadále do svého soupeře bušil, ale zahrozili také hosté, Sokolov však podržel brankář Habal, jenž vychytal osamoceného Krále.

V 6. minutě se skóre měnilo znovu. Útočná formace Říha-Račanský-Kašpar rotovala v útočném pásmu, následovala přihrávka před bránu, kde se nejlépe zorientoval Roman Kašpar a překonal Bílka podruhé – 2:0.

Baníku to však nestačilo. Ve velké příležitosti se zjevil obránce Ruprecht, s dorážkou však neuspěl. Vzápětí Sokolov trefil i tyč, ale poskakující puk se za brankovou čáru nepodařilo uklidit. Na rozmezí 10. -11. minuty se osmělil i Nymburk, který na dlouhou dobu uzavřel domácí hráče před vlastní bránou, ale výsledkem bylo pouze několik střel mimo. A Baník trestal. Šik se sice od modré netrefil, ale puk se odrazil k volnému Tomášovi Sýkorovi, který pohotově trefil odkrytou bránu Nymburka – 3:0. Stejným poměrem první třetina i skončila, ačkoliv si domácí vypracovali i další příležitosti.

Na začátku druhého dějství se dočkali i hosté, když Pavel Němeček měl prostor i dostatek času na dorážku – 3:1. Ve 26. minutě mohlo přijít i další snížení, ale Habal Krále opět vychytal. Baník nehrál ve druhé třetině v takovém tempu jako v první části, sice se domácí dostali k několika nebezpečným střelám, ale Bílek v bráně Nymburka se překvapit nenechal.

Ve 37. minutě navíc pro Sokolov přišla komplikace. Domácí hráči si nepřebrali hráče, Stehlík zpoza brány našel najetého Josefa Šefla a jeho střela skončila v šibenici – 3:2. Naštěstí v poslední minutě druhé třetiny se Baník vrátil do dvougólového vedení. V přesilové hře vypálil od modré Kubka a po závaru před bránou Tomáš Rohan dorazil puk za záda Bílka – 4:2.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen Václav Dvořák a Baník přesilovou hru znovu využil. Po pěkné kombinační akci celého útoku našel Sýkora před bránou Marka Švece a ten se nemýlil - 5:2. Zanedlouho bylo ještě veseleji. Hosté zariskovali, Baník se dostal do přečíslení 3 útočníků na jediného obránce a svou šanci parádně využil. Nejprve Kverka dal dozadu Vaňkovi, který přihrál T. Rohanovi, jenž ještě vrátil Jaromírovi Kverkovi a ten už jen doklepl puk do prázdné brány – 6:2.

Hosté se snažili o snížení, ale Habal se překonat nenechal a lapil i sólový únik Tomy. Následně Baník přežil i přesilovku Nymburka 5 na 3 a mířil za vítězstvím. Baník zbytek zápasu kontroloval a za aplausu diváků oslavil výhru 6:2.

Výhra Baníku 6:2 je naprosto zasloužená. Až na část druhé třetiny, kdy Nymburk zlobil, byl Baník lepším týmem. Hosté naopak po sedmi zápasech odcházeli z ledu s porážkou (poprvé venku). Vítězstvím se Sokolov dostal na pátou příčku tabulky, se ztrátou pouhého bodu na první místo.

Příští utkání sehraje Baník v sobotu 2.11. na ledě silného Pelhřimova. Doma nastoupí hokejisté Sokolova až ve středu 6.11., kdy přivítáme od 18.00 hodin Milevsko.