Čachotský "A", Fronk, Lichanec, Anděl, Skořepa "C", Chlubna, T. Harkabus, Poletín, Machač, A. Zeman, Juda, Matýs

Viktor Ujčík, Karel Nekvasil

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator

Výborná třetí třetina nepřinesla Baníku své ovoce

Nepovedený začátek zápasu napravil Baník v závěrečném dějství, kdy se sokolovským hokejistům podařilo dohnat tříbrankové vedení Jihlavy. Dukla však v závěru využila přesilovou hru a následně navýšila na rozdíl dvou branek, na což Sokolov již nestačil odpovědět.
Aktivně se do souboje pustily oba celky, ovšem větší převahu měla Jihlava, která ihned ve druhé minutě otevřela skóre zápasu. Chlubnovu střelu od modré neudržel brankář Sokolova ve své moci a volný kotouč doklepl za brankovou čáru Josef Skořepa. Baník dokázal během jedné minutu odpovědět. Zpoza brány se kotouč dokutálel na čepel Tomáše Vracovského, který poslal puk za záda Chaloupka. Marek Švec se brzy pokoušel o navýšení, svou ranou minul pravou tyč a označkoval pouze mantinel za domácím brankáře. Ve 14. minutě měl velkou možnost Jaromír Kverka, ovšem konečná střelu mu nesedle, dle jeho představ a gólman v jihlavské bráně se stačil přesunout. Z gólu se však znovu radovala Dukla. Michal Poletín se ujal kotouče ve vlastní třetině, pospíchal před Haase, ten první střelu Poletína vyrazil před sebe, znovu na jeho připravenou hůl a na podruhé se Poletínovi podařilo překonat sokolovského brankáře. Tomáš Čachotský ještě tři minuty před koncem prvních dvaceti minut upravil skóre na 3:1.

Několik vteřin po začátku se do šance dostala dvojice Vracovský Kverka. Tomáš Vracovský nabil na hráče s jedenáctkou na svých zádech, který se pokusil překonat brankáře Jihlavy přetaženou kličkou, jenže Chaloupka přečetl Kverkovy úmysl a kotouč za svá záda nepustil. 27. minutu ozdobil další gól na straně Dukly. Tomáš Harkabus se až na druhý pokus gólově prosadil. Po polovině druhé třetiny měl Haas plné betony práce. Úspěšně čelil pokusům Zemana, Poletína, Harkabuse a následně Čachotského.

Třetí perioda však patřila jednoznačně Baníku. 56 vteřin po vhazování se po Osmíkově nahrávce dostal do šance Jaromír Kverka, který z ostrého úhlu prostřelil jihlavského brankáře. Sotva se Chaloupek vzpamatoval z Kverkova gólu, musel ve své síti lovit další puk. Tomáš Vracovský udělal kličku do bekhendu a střelou do horního růžku propálil brankáře domácích. Ve 46. minutě zahrozil Kuběna, ale na Chloupku nevyzrál. Zato Jaromír Kverka našel ji druhý recept na maskovaného muže v dresu JIhlavy. Přindišova rána od modré čáry byla dvakrát tečována a Chaloupka ji vyrazil pouze na tělo Kverky a od něj do branky Dukly. Když se už zdálo, že Baník si z utkání ukradne alespoň bod, odešel na trestnou lavici Matěj Zadražil. Početní převahu se podařilo Jihlavě využít ke svému prospěchu. Z těsné blízkosti propálil Haase Lukáš Anděl. A v čase 56:30 bylo dokonáno. Jiří Fronk předvedl krásnou sólo akci, kterou zakončil také brankou. Sokolov se ještě pokoušel prosadit se šesti bruslaři, ovšem ani to již neovlivnilo vývoj zápasu.

Ohlasy trenérů:
Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Na první třetině jsme našli jediné pozitivum - že jsme jí vyhráli 3:1. Jinak se nám to vůbec nelíbilo, co se hry týkalo. Nebyl tam pohyb, nedělali jsme věci, které jsme dělali v předchozích zápasech. Ve druhé třetině už to bylo lepší, vyhráli jsme jí 2:0. Do třetí třetiny jsme nastoupili s pocitem, že je to jasné a každý si chtěl dát gól. Neplnili jsme si věci dozadu, soupeř byl hrozně nebezpečný z protiútoků a z brejků. Dva jsme mu nabídli, on dva využil. Zápas se zdramatizoval a Baník v přesilovce vyrovnal. Zaplaťpánbůh, že nám tam padly dva góly po individuálních akcích. Jsme s třemi body a s výhrou spokojení, to ano. Ale první třetina za nás velice špatná, i když se vyhrála, a vstup do třetí třetiny katastrofální.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Bohužel pro nás jsme prohráli zaslouženě. O celém průběhu utkání rozhodly první dvě třetiny a naše hra v předbranovém prostoru. Soupeř dal ze čtyř branek tři góly po dorážkách. V tomto prostoru jsme nebyli tací, jaký jsme měli být. Na začátku třetí třetiny jsme se třemi rychlými brankami chytili. Poté jsme udělali velkou chybu - nedali jsme kotouč z pásma, přišel faul a přesilovka domácích, která zápas rozhodla. Na hru Dukly jsme se připravovali. Oproti tomu, co předvedli doma u nás, tak velmi změnili hru. Od pasívní hry, co předváděli u nás, si myslím, že domácí trenéři chtějí hru zaktivnit. Jak s hrou bez kotouče i na kotouči. Na to jsme se připravili, bohužel to dnes na domácí nestačilo a gratuluji jim k vítězství.