HC Dukla Jihlava
Vyloučení - 2 min.: 6:6, 5 min.: 6:6
Střely: 35:15, počet diváků: 899
  • 11:31 Pekr (Poletín)
  • 13:55 Fronk (Protasenja, Lichanec)
  • 48:27 Švec
  • 57:54 Harkabus (Protasenja, Lichanec)
Kadaň - Třebíč 5:6
Frýdek-Místek - Benátky 5:4
Prostějov - Ústí nad Labem 4:2
Soupiska HC Dukla Jihlava

Brož (Chaloupek)

Kolář "C", Půža, Pohl, Mareš, Dvořák, Bukač

Hrala, Fronk, Chlubna, Protasenja, Zeman, Anděl, Čermák, Poletín, Pekr, Lichanec, Harkabus, Jiránek "A"

Trenéři:

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský

Sezona ukončena prohrou na ledě Jihlavy

V první třetině odskočila Jihlava Sokolovu na rozdíl dvou branek. Dvougólové vedení si domácí pohlídali až do sirény, Baník sice dokázal snížit, přesto z posledního utkání letošní sezony nebere ani bod.
Úvodní třetinu zahájila střela Koláře od modré, kotouč se odrazil na čepel Pekra, který nedokázal zamést puk do odkryté sokolovské klece. Další šance byla znovu domácích. Střelou v mezikruží se pokoušel prosadit Bukač, ale nedokázal zamířit do prostoru tří tyčí. Ve 12. minutě Poletín vyhrál vhazování v útočné třetině, přesně nabil na Matěje Pekra, který bez přípravy vypálil a trefil pravou šibenici Bednářovy brány. Brzy po první inkasované brance ještě přitížilo Sokolovu vyloučení. Jihlavě stačilo pár vteřin k prosazení se v početní převaze po kombinaci v útočném pásmu mezi Protasejnou a Jiřím Fronkem. Po první třetině se tak Dukla mohla pyšnit dvoubrankovým vedením.

Chvilku po začátku druhé periody si také hosté zahráli přesilovou hru, nebezpečnou šanci si vybojoval Matěj Zadražil, který vypálil od modré čáry, ovšem kotouč ještě tečoval jeden z hráčů Baníku před Brožovou klecí, ale domácí gólman přesto neposedný puk zkrotil. Sokolov si na další větší šanci musel počkat, dále totiž úřadovala Dukla. Po polovině druhé části si objel bránu hostí Pohl, který se snažil zasunout puk do mezery mezi pravou tyčí a betonem, Bednář však schoval puk do lapačky. V prostředním dějství k vidění žádný gól nebyl a po čtyřiceti minutách hry stále Jihlava vedla o dvě branky.

Poslední perioda byla okořeněna rovnou třemi tresty po sobě. Nejdříve byl vyloučen Mareš za vysokou hůl, následoval Přindiš a po necelých dvaceti vteřinách se k Marešovi přidal ještě Adam Dvořák - Sokolov si tak tedy zahrát přesilovku čtyři na tři. Přesto to byla znovu Jihlava, která zahrozila před Bednářem. Lichanec zkusil bekhendový blafák, ale brankář Sokolova přečetl jeho úmysl a pokus zlikvidoval. Ve 48. minutě rozezvonil hostující klec Pohl. Poté však vystihl Marek Švec přihrávku ve vlastním pásmu, ujel oběma domácím obráncům a bekhendovým blafákem snížil na rozdíl jedné branky. Čtyři minuty před sirénou se do vyložené šance dostal Tomáš Rohan, který z prostoru mezikruží trefil pouze Brožovu lapačku. V 58. minutě rozhodl o vítězství Dukly Tomáš Harkabus, který se z levého kruhu trefil k tyči.

První sezona Sokolova v Chance lize je tedy u konce a Baník skončil na posledním místě se čtyřiceti body.

Ohlasy trenérů ZDE