• 50:00 Švec (Bečka)
  • 53:00 Hudák (Boušek)

Radim Rulík, Jan Michna

6. přípravný zápas: Baník - Klatovy 11:1

Sokolov – V šestém přípravném zápase hostil Baník svého tradičního rivala z Klatov. Po jednoznačném průběhu zvítězil Sokolov vysoko 11:1 po třetinách 4:0, 2:1, 5:0.

Baník do zápasu nastoupil ještě nekompletní. Poprvé se však představili Adam Schusser a Branislav Kubka z Karlových Varů, kteří hráli v první obraně. Útoky pak nastoupily ve stejném složení jako v Mariánských Lázních. Klatovy k utkání dorazili s malým počtem hráčů a ve značně omlazené sestavě.

Od prvních okamžiků bylo znát, že Baník bude mít v zápase navrch. Hráči domácích výrazně lépe bruslili, byli daleko přesnější v kombinaci a také silnější v osobních soubojích. První gól na sebe nenechal dlouho čekat. Již ve 2. minutě udržela druhá formace puk v útočném pásmu, nejprve vypálil Petrov a vzápětí trefil Ladislav Boušek odkrytý roh brány – 1:0. A brzy přišly i další šance. V 8. minutě se dostal do sóla Švec, ale nedal. Hosté prakticky nehrozili a naopak přišly další góly v síti Klatov. Ve 13. minutě nevyšla Petrovovi střela, po něm to zkoušel Boušek a nakonec to byl Miroslav Hudák, který dostal puk do brány – 2:0. Stejný útok pak předvedl v 15. minutě parádní „ťukes“, na jehož konci byl Ladislav Boušek– 3:0. Účet první třetiny pak uzavřel gól Marka Švece, jenž zakončoval po krásné přihrávce Schussera – 4:0.

Ve druhé třetině Baník polevil, ale na oslabeného soupeře to stále stačilo. Ve 28. minutě navíc přidal další gól Petr Račanský, kterého na brankovišti našel Hudák a Račanský zakončoval do prázdné – 5:0. Ve 32. minutě pak Sokolov využil další přesilovku. Říha si sjel od modré čáry, vypálil, domácí šli ve třech do brány a puk se odrazil k Romanovi Kašparovi, který kotouč uklidil – 6:0. Zvýšit vedení mohl zanedlouho Říha, který se dostal v oslabení do sólového nájezdu, ale tentokrát byl úspěšnější gólman. Ten si poradil i s tutovkou Hudáka. Ve 38. minutě se dočkali i hosté, kteří využili přesilovku 5 na 3 – 6:1.

Ve třetí třetině pokračovala exhibice Sokolova a dostavily se i další góly. Ve 42. minutě přihrál Švec před bránu Šimonovi Bečkovi, jenž nezaváhal – 7:1. O chvíli později pak Šimon Bečka skóroval znovu, když se prosadil z dorážky – 8:1. Ve 48. minutě se dočkal i opět velmi dobře hrající Daniel Petrov, když nejprve přihrál Kuncl Bouškovi, který puk podržel, našel Petrova a vzápětí sokolovský mladík trefil přesně do horního rohu – 9:1. V 50. minutě padla i vytoužená desítka. Bečka ujel po pravém křídle, přihrál před bránou na Marka Švece a ten prostřelil gólmana – 10:1. V 52. minutě pak Boušek krásně vyzval ke skórování Miroslava Hudáka, jenž nezaváhal – 11:1. Poté ještě trefil Sýkora tyč a Baník pokračoval ve hře na jednu bránu, ale skóre se již neměnilo.

V jednoznačném zápase Baník deklasoval omlazenou sestavu Klatov. Tento zápas byl generálkou na druholigové boje, neboť zápas v Regensburgu byl podle posledních informací zrušen.

V sobotu 14.9.2013 tak Baník zahájí ligu v Táboře a doma se představí v sobotu 21.9.2013 proti dalším Jihočechům, proti Jindřichovu Hradci.