Hlinka, Cifreund, Klíma, Srdínko, Štych, Procházka, Urbanec

Kořánek, Sýbek, Sumerauer, Nikodém, Hamerle "A", Fořt, Krol, Bernad, Radosta, Paule, Matějka

Rybák

mistrovké utkání - středa 16.1.2013 - 27. kolo

Sokolov - S pocitem zklamání odcházeli ve středu ze zimního stadionu sokolovští diváci. Domácí Baník totiž po třech výhrách s týmy ze špičky soutěže prohrál s posledním Milevskem 3:4 po nájezdech. Více než výsledek však mrzel výkon sokolovského týmu a celková úroveň středečního zápasu.

Baník do zápasu šel ve stejné sestavě jako v Klatovech, pouze uzdravený Kocek nahradil v obranné dvojici Tomáše Jakubala. V bráně opět nastoupil Patrik Nechvátal a v centru druhé formace pak navrátilec Jan Bauer.

Úvod patřil domácím, kteří prakticky nepouštěli Milevsko na útočnou polovinu. Ve čtvrté minutě byl vyloučen domácí Vrtek a Milevsko mělo výhodu první přesilové hry. V ní však Roman Kašpar odebral puk váhajícímu Štychovi, dostal se před Pipka a suverénně zakončil pod víko – 1:0. Vstřelená branka Baník velmi povzbudila a domácích byl plný led. Hosté nestačili bruslit a Baník se dostával do šancí. Tu největší měl Pražák, který uháněl sám na Pipka a Chaljavin, jenž nechal vyniknout Pipka. V 11. minutě se už Baník dočkal zaslouženého druhého gólu. Na útočné modré zpracoval Boušek bruslí přihrávku od Bauera, ihned poslal puk na najíždějícího Václava Dobřemysla, jenž nekompromisně prostřelil Pipka – 2:0. Zdálo se, že Baník bude utkání vládnout, ale bohužel hned po 12 vteřinách přišlo snížení. Po špatné rozehrávce v obranném pásmu vystřelil od modré Procházka a Josef Urbanec šikovnou tečí usměrnil puk mezi nohy Nechvátala – 2:1.
A najednou vše bylo jinak. Baník se začal trápit, přihrávky nenalézaly adresáty a puky odskakovaly od hokejek. Vysvobozením tak měl být klakson, který ukončil první třetinu.

Jenže druhá třetina byla ještě horší než závěr té první. Baník pokračoval v nevýrazné a profesorské hře. A ve 26. minutě přišel trest. Před Kořánkem se při hře 4 na 4 rozestoupili všichni bránící hráči, útočník Milevska následně odblokoval oba obránce a přenechal puk Jiřímu Fořtovi, který překonal Nechvátala – 2:2. A vyrovnávající gól dostal hosty do hry. Po chvíli se do nájezdu na Nechvátala dostal útočník Milevska, ale domácí gólman domácí tým podržel. Na druhé straně po dlouhé době zahrozili i domácí, když Vrtek přešel přes obránce a rozvlnil síť, ale bohužel jen tu nad plexisklem. Baník se ze hry čím dál tím víc vytrácel a nedařilo se vůbec nic. Milevsko svou hrou také neoslňovalo, ale přebíralo iniciativu. Ve 34. minutě domácí propadli na útočné modré a na jediného obránce postupovala dvojice útočníků. Hosté tuto situaci zahráli skvěle, Kořánek našel Jana Sýbka a bylo to 2:3. O minutu později mohlo být pro domácí ještě hůře, ale Nechvátal se zaskvěl výborným zákrokem proti tutovce Urbance. Domácí brankář podržel své mužstvo i v 37. minutě, když zabránil Milevsku v přesilové hře skórovat. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:3 pro hosty.

Ve třetí třetině se domácím sice stále moc nedařilo, ale začalo ostřelování hostující brány. Nejprve se ve velké šanci zjevil Bauer, po něm se do nájezdu dostal Boušek, ale do zakončení se nedostal. Domácí se dočkali až ve 43. minutě. Po velkém množství střel si zpoza brány vyjel před Pipka Roman Pražák a prosedil puk za brankovou čáru. Ve třetí třetině měl Baník již více ze hry, výkon sice určitě nebyl ideální, ale šance byli. V 53. minutě chybovali hostující beci, Bauer se dostal do velké šance, ale bránu minul. Vzápětí se tlačil do zakončení Dobřemysl, ale puk za záda výborně chytajícího Pipka neprocpal. Gólman Milevska skvěle zasáhl i proti další šanci Bauera. Baník v závěru utkání zvýšil otáčky a mohl rozhodnout. V 58. minutě dostal do velké příležitosti Boušek, ale Pipek se znovu vytáhl. Půlminuty před koncem mohl nejaktivnější domácí hráč Boušek rozhodnout, ale ve velmi dobré pozici střílel po ledě pouze do Pipka. Na řadu tak přišlo prodloužení.

V prodloužení přidal Pipek další zákroky a především díky němu se šlo do samostatných nájezdů.

K prvnímu nájezduse rozjel Pražák, zakončil dobře, ale trefil držadlo Pipkovo hokejky a puk se odrazil nad bránu. Na druhé straně Hamerle vůbec nezakončil, když mu puk utekl. Následoval Vrtek, který předvedl velkou parádu, ale střela alá Robert Kysela minula o kousek bránu. Nikodém pak neuspěl proti Nechvátalovi. Ve třetí sérii pak Bauer trefil tyč, a protože Jan Sýbek už byl úspěšný, Milevsko si připsalo bonusový bod za výhru v nájezdech. Po třech vydařených zápasech a výhrách nad Řisuty, Táborem a Klatovy přišla prohra s Milevskem. Zápasu chyběl šmrnc a tentokrát ze strany Baníku i větší srdíčko, které předvedli hráči v předešlých zápasech. Baník sice svého soupeře vysoko přestřílel - 63:28, ale výhru to nestačilo. Ale není každý den posvícení a je důležité, aby se hráči dostali zpátky do pohody.

V sobotu následuje další důležité utkání v Bílině a doufejme, že se zde podaří nějaký bod urvat. Doma hraje Baník v sobotu 26.1.2012 proti Kobře Praha.