Řepík, Jáchym, Kalinovič, Freiberg, Polanský, Hofmeister, Ptáčník, Salač, Miklovič, Mála, Toušek, Heindl

M. Jäger

R. Kurfürst, M. Diblík

mistrovké utkání - středa 30.1.2013 - 30. kolo

Klášterec - Ve 30. kole druhé hokejové ligy na sebe narazili dva tradiční rivalové Klášterec a Sokolov, podporovaný zhruba třiceti fanoušky. V podkrušnohorském derby se nakonec z vítězství radoval domácí tým, který o své výhře í 4:1 rozhodl třemi góly v poslední třetině.

Zápas se hrál od začátku ve vysokém tempu. Hned v úvodu měl Klášterec výhodu přesilové hry, která se zanedlouho změnila dokonce v přesilovku 5 na 3. Baník však dokázal dvojnásobné oslabení ubránit a v sedmé minutě měl také početní výhodu, ale tu také nevyužil. Následně se na ledě odehrávala velká bitva, kdy obě mužstva hrála ze zabezpečené obrany a do šancí se mužstva příliš nedostávala. Největší příležitost na straně Baníku měl Pražák, ale lapačka Damaška čarovala. Na konci 17. minuty se poprvé měnilo skóre. Dobřemysl ve středním pásmu chytře vydoloval puk, kterého se ujal rozjetý Kuncl. Obránce Sokolova následně krásně našel v situaci dva na jednoho Jana Bauera, jenž poslal hosty do vedení – 0:1. Půl minuty před koncem prvního dějství přišlo vyrovnání. Martin Kalinovič dostal od Loučky přesnou přihrávkou do jízdy a své sólo zakončil mezi nohy Nechvátala – 1:1.

Druhou třetinu začal Sokolov oslabením, které znovu ubránil. Poté se do obrovské příležitosti dostal Říha, jenž zůstal naprosto osamocen před Damaškem, ale neproměnil. Na druhé straně se před Nechvátalem odehrála obrovská skrumáž, se kterou si ale hostující brankář za pomoci spoluhráčů poradil. Ve 30. minutě pak měli hokejce druhý gól Pražák a vzápětí Vrtek, Damašek však znovu odolal. Domácí do hry dostávaly především přesilové hry, kdy hlavní rozhodčí posuzoval zákroky sokolovských hokejistů přísněji než těch kláštereckých. Při jedné z přesilovek skvěle zasahoval Nechvátal, který zakročil proti nebezpečné střele z kruhu. Poslední minuta druhé třetiny byla strhující. Klášterec hrál v oslabení, za bránou však Nechvátal vyrobil obrovskou minelu. Domácí pálili do prázdné brány, hostující gólman ale skvěle zasáhl a napravil své předchozí zaváhání. Baník šel vzápětí do útoku a dostal se také do obrovské šance, jenže Vrtek nedokázal trefit puk do poloprázdné brány.

Třetí dějství bylo gólově nejúrodnější. Nejprve se ve 42. minutě odehrál před Nechvátalem další závar, který ale Sokolov přečkal opět bez úhony. Navíc se do brejku dostal Bauer, jenž se řítil na Damaška, avšak domácí gólman byl znovu úspěšný. Příležitosti přicházely na obou stranách. Strhnout vedení na stranu Baníku mohl ve 44. minutě Pražák, poskakující puk před bránou však netrefil. Ve 47. minutě se Klášterec ujal vedení. Freiberg bezprostředně po buly trefil břevno, kotouč se po několika odrazech dostal k Tomášovi Polanskému a ten ho poslal do prázdné brány – 2:1. Baník se ihned snažil o vyrovnání. Gól na hokejce měli Vrtek a vzápětí Bauer, Damašek však znovu odolal. V 50. minutě hosté znovu inkasovali. Po chybě v obraném pásmu objel Jakub Hofmeisterbránu a zasunul puk k bližší tyči – 3:1. Sokolov se ale nevzdával, bohužel však začali úřadovat nepřesní rozhodčí. Přesto se Baník dostal do další šance, kdy po pěkném pasu pálil Boušek, ale odkrytý roh brány těsně minul. Poté zachyboval po vyjetí z brány Damašek, kterého ale na poslední chvíli zastoupil obránce. Hosté se nadechovali k závěrečnému náporu, který ale bohužel výrazně utlumil hlavní rozhodčí. V 56. minutě totiž obdržel Kuncl dvě trestné minuty za naprosto běžný zákrok, čemuž se asi hodně divili i domácí hráči. Za oprávněnou kritiku sudího navíc obdržel Kocek desetiminutový osobní trest. V přesilové hře Klášterec nezahrozil, ale Sokolovu již nezbývalo příliš času na zdramatizování zápasu. Dvě minuty před koncem se hostující trenéři rozhodli pro power play. Hosté však neudrželi útočné pásmo, obránce nedosáhl na vyhozený puk, který se dostal k Martinovi Kaliničovi, jenž nemohl minout opuštěnou bránu – 4:1. V úplném závěru Baník ještě sympaticky zaútočil, ale skóre se již neměnilo.

Sokolov, který naposledy v Klášterci vyhrál na podzim roku 2007, nepodal špatný výkon. Hráči bojovali, dali do hry srdce, ale na vítězství to tentokrát nestačilo. Baník neproměnil některé své šance a poté se štěstí přiklonilo na stranu Klášterce, který výrazně podržel skvělý Damašek. Po třetím gólu si domácí již vedení, i za přispění rozhodčích, pohlídali a získali tři body. Tímto ziskem se Severočeši v tabulce dostali před Sokolov (o skóre).

Baník sehraje další utkání na domácím ledě. V sobotu 2.2.2013 bude soupeřem nebezpečný tým Jablonce, který rovněž bojuje o playoff. Sokolovští hokejisté vstupují do závěrečné fáze základní části a potřebují Vaši podporu. Přijďte Baníku v sobotu pomoct, na 4. místo ztrácíme stále jen 3 body.