Ton, Pohl, Čtveráček, Cafourek, J. Verbík, R. Verbík, Tverďák

Jakeš, Kocman, Z. Novák, Palaščák, Kouřil, Mráz, Žáček, Bláha, Strnad

Šeba

mistrovké utkání - sobota 26.1.2013 - 29. kolo

Sokolov - Ve 29. kole druhé hokejové ligy přivítal Baník na svém ledě pražskou Kobru. A zápas se domácím nadmíru vydařil. Sokolov svého soupeře pokořil vysoko 9:2 po třetinách 3:1, 2:1, 4:1.
Sokolovští trenéři udělali v sestavě jednu změnu. V Bílině dobře hrajícího Tomáše Jakubala nahradil Novák. Do hry se však nakonec dostal i Jakubal, který nahradil Formánka, jenž v průběhu zápasu odstoupil ze hry.

V úplném úvodu zamkla Kobra domácí hokejisty v jejich obranném pásmu, ale dvě střely, které šly na Nechvátala, domácí brankář dokázal pokrýt. Na konci druhé minuty přišla první příležitost Baníku a to hned z kategorie velkých. Bauer zpoza brány našel Soukupa, Fikrt však předvedl skvělý zákrok lapačkou. V 9. minutě padl první gól utkání. Kobra roztočila v útočném pásmu kolotoč, ale nakonec se puku chopil Dobřemysl, předal Soukupovi, který se dostal do šance, která ještě gólem neskončila. Následně však hostující brankář uklouzl, Soukup našel najíždějícího Petra Štracha, jenž pálil do odkryté brány – 1:0. O dvě minuty bylo ještě veseleji. Ve vlastním oslabení ujeli Vrtek s Janem Soukupem, druhý jmenovaný šel při zakončení do kličky a puk se nakonec před dotírajícím Vrtkem dostal za brankovou čáru - 2:0. Zvýšit vedení mohl zanedlouho Dobřemysl, který zakončoval do prázdné brány po střele Formánka, ale domácí kapitán se mezi tři tyče netrefil. Poté měl Sokolov také výhodu přesilové hry 5 na 3, ale dvojnásobná výhoda zůstala nevyužita.
Do druhé třetiny si Baník odnášel tříbrankové vedení. V poslední minutě prvního dějství totiž Boušek předvedl hokejovou parádu, následně našel Romana Pražáka, který střelou pod víko zakončoval do prázdné brány – 3:0. Pražák tak vstřelil stý gól Baníku v sezoně.

V druhé třetině se do první šance dostal Baník. Ve 22. minutě po pěkné akci Štracha se Soukupem se dostal do nájezdu na brankáře Dobřemysl, ale pálil pouze do Fikrta. Ve 25. minutě přišlo snížení. V přesilové hře dostal v útočném pásmu prostor Jiří Jakeš a parádní střelou zápěstím o tyč skóroval – 3:1. Ve 31. minutě již ale Baník vedl opět o tři góly. Dobřemysl přihrál Soukupovi, jenž jel ve dvojici na jediného obránce s Janem Bauerem a po pěkné přihrávce se druhý jmenovaný trefil pod břevno – 4:1.
Poté si několik příležitostí připravila i Kobra, ale Nechvátal chytal s velkým přehledem a střely polapil. Následně měli výhodu dlouhé přesilové hry 5 na 3 i hosté, ale sokolovští hráči toto oslabení odehráli obětavě a ubránili se. Ve 38. minutě pak skočil na led vyloučený Boušek, který se dostal do další situace dva na jednoho s Dobřemyslem. Boušek načasoval přihrávku naprosto přesně a Václav Dobřemysl pálil do prázdné brány – 5:1.

Do posledního dějství tak domácí tým šel s nadějným vedením o čtyři góly. Ve třetí třetině výkon sokolovského mužstva gradoval. Ve 43. minutě odehrál výborné střídání Kašpar, který během několika sekund třikrát dohrál soupeře, čímž donutil hosty k chybě, následně Říha od mantinelu nastřelil puk na brankáře, před kterým kotouč ve vzduchu zasáhl Valerij Chaljavin a umístil ho za záda Fikrta – 6:1. A diváci se bavili. A ještě více po bitce, která se na ledě strhla. Hostující Palaščák se rozhodl utkat v pěstním souboji se Soukupem a to rozhodně dělat neměl. Hostující hráč si vybral hodně špatně a dostal od Soukupa pořádně naloženo.
Baník hrál naprosto v pohodě. V 52. minutě přidali domácí další gól. Pokus Jakubala tečoval Jan Bauer a Sokolov vedl 7:1. A to ještě nebylo vše. V 59. minutě první pětka Baníku dokonale rozebrala obranu Kobry a Roman Pražák mířil přesně – 8:1. Ihned po vhazování sice hosté korigovali na 8:2, když Tomáš Kouřil tečoval nahození Romana Verbíka. Poslední slovo však měli přeci jen domácí. Třetí útočná trojice využila zmatků v obraně hostí a po pěkné kombinaci zakončoval úspěšně Roman Kašpar– 9:2.

Baník si tak v utkání se sousedem v tabulce připsal vítězství o sedm gólů a poskočil již na pátou pozici. Sokolov zopakoval skvělý výkon z Bíliny. Kobra nebyla špatným soupeřem, ale domácím hráčům se dařilo a tentokrát byl Baník i produktivní. Diváci si přišli na své, na hráčích byla znát velká pohoda a po zápase tak panovala spokojenost.

Další tříbodový zisk a výborný výsledek je nejlepší pozvánkou do Klášterce, kde Baník hraje ve středu od 18.00 hodin. Na domácím ledě se Sokolov představí opět v sobotu 2.2.2013. Od 17.30 hodin bude soupeřem Jablonec nad Nisou.