Jirkovský, Hrdlička, Přeučil, Urban, Hrubant, Mackal, Malec, Náprstek, Nenadál, Myšík, Novák, Šrámek

Kanis

Kurfürst, Diblík

mistrovké utkání - sobota 19.1.2013 - 28. kolo

Bílina - Vše odpuštěno. Baník po nevýrazném výkonu v domácím utkání s Milevskem naprosto vymazal Bílinu z ledu a s přehledem vyhrál 6:3. Ze severu Čech si tak sokolovští hokejisté odváží zasloužené tři body a dobrý pocit z parádního výkonu.
Po neúspěšném domácím zápase přistoupili trenéři k některým změnám. První útok nastoupil ve složení Boušek-Vrtek-Pražák a druhá formace byla poskládána ze Soukupa, Bauera a Dobřemysla. Vedle Zmeškala pak místo vytíženého Nováka (hraje až 4 utkání týdně) nastoupil Tomáš Jakubal. A nutno podotknout, že všechny změny byly ku prospěchu věci.

Zápas odstartoval dvěma přesilovkami domácích. Bílina měla i výhodu přesilovky 5 na 3 a v ní si skvělý zákrok připsal Nechvátal, jenž vykopl střelu z bezprostřední blízkosti. V pokračující přesilovce 5 na 4 pak ujel domácí útočník, ale Kuncl ho nejen dobruslil, ale ještě mu puk čistě odebral. A poté již začal na ledě panovat Baník. V 6. minutě namazali domácí beci Bauerovi, ale ten nejvhodnější okamžik ke střelbě prováhal. O chvíli později se proháčkoval až před brankáře Vrtek, ale při efektním zakončení jednou rukou jen těsně minul. V 11. minutě se již hosté radovali ze vstřeleného gólu. V přesilové hře přihrál Dobřemysl na modrou Kunclovi, jenž skvělou prudkou přihrávkou našel přesně hůl Jana Bauera, který umístil puk do brány – 0:1. A na ledě začal sokolovský kolotoč. V rozmezí 12. – 13. minuty donutila první pětka soupeře k několika chybám a obrovské šance si vypracovali Vrtek, Pražák a znovu Vrtka, ale zatím ještě bez gólového efektu. Především druhá šance Vrtka po gólu volala. Poté zahrozili i domácí, Nechvátal však sólový nájezd kryl. A vzápětí přišel druhý gól Baníku a znovu po krásné akci. Po dlouhém pasu Vrtka, sklepl Boušek puk do jízdy Romanovi Pražákovi, jenž svůj nájezd zakončil blafákem a zvýšil na 0:2 pro Baník. Skvělou pětiminutovku Sokolov pak zakončil třetím gólem v síti Bíliny. Dobřemysl ve vlastním oslabení dostal puk z vlastní třetiny, dostal se přes obránce a postupoval se Soukupem na jediného obránce. Po pěkné přihrávce Dobřemysla na Soukupa mohl již druhý jmenovaný pálit, ale Soukup nádhernou akci vyšperkoval ještě nahrávkou na Petra Štracha, jenž zakončoval do prázdné brány – 0:3. Poté se ke slovu dostali i domácí. V přesilové hře nejprve zasáhl Nechvátal skvěle betonem, ale vzápětí při střele Matěje Malovického přejeli před sokolovským gólmanem hráči a puk skončil v síti – 1:3. Stejný stav byl i na konci první třetiny.

I ve druhé třetině Baník na ledě kraloval. Ve 24. minutě skvěle od pravého mantinelu viděl Boušek volného Vladislava Vrtka a přesnou přihrávku nejproduktivnější hráč Baníku přetavil v gól – 1:4. Přetížená obrana Bíliny dělala chyby a pomáhala si i fauly. Jenže v oslabení ujel všem domácí Urban a byl faulován Kockem. Rozhodčí tak správně nařídil trestné střílen, které faulovaný Tomáš Urban proměnil střelou mezi nohy Nechvátala – 2:4. To ale Baník nepoložilo a i nadále si hosté hráli svou hru. Ve 32. minutě přišel další sokolovský gól. Vrtek se efektní kličkou zbavil obránce, přejel modrou, předal Romanovi Pražákovi, který nádhernou střelou vymetl šibenici – 2:5. A Baník i nadále pokračoval ve skvělém hokeji. První pětka znovu bušila do domácí obrany a přišel další gól. Po několika šancích se mohl Brzobohatý v bráně rozkrájet, ale nakonec nestačil na střelu Miroslava Kuncla, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:6. Poté hrál Baník v oslabení. V něm se dalšího faulu dopustil Soukup a Baník měl jít do tří. Jenže v přerušené hře napadl Přeučil brankáře Nechvátal a strhla se na ledě mela. Mladý gólman Baníku si nenechal nic líbit a ihned svému protivníkovi naložil. Při vší smůle Přeučila byl na ledě i Jan Soukup a nebýt hlavního rozhodčího, který Soukupa zadržel, asi by to s Přeučilem nedopadlo dobře. Baník však po tomto incidentu šel do tří. A ve dvojnásobné přesilovce Bílina snížila. Po krásné kombinaci zakončoval do odkryté části brány Ondřej Pozděna – 3:6. Po snížení přišla další šance Bíliny, ale Nechvátal se zaskvěl. Do kabin si tak Baník odnášel nadějné tříbrankové vedení.

Třetí třetina byla ve znamení exhibice Sokolova. Hosté prakticky nepouštěli Bílinu k ničemu a vypracovali si ještě několik šancí. Ve 46. minutě byl nejblíže k dalšímu gólu Vrtek, jenž trefil tyč a vzápětí neumístil Boušek poskakující kotouč do prázdné brány. Další šanci si vypracovala také dobře hrající třetí pětka, když se Říha probil až před brankáře, ale šance gólem neskončila. Vzápětí předvedla první formace další nádhernou kombinaci, kterou zakončoval Pražák, ale brankář Svoboda se vyznamenal. Bílina si žádnou větší šanci nevypracovala. Střely, které šly na bránu, s přehledem pochytal Nechvátal, jenž nedal domácím příležitost ani k dorážkám. V poslední minutě došlo ještě k vyloučení Štracha do konce utkání. Tento trest byl ale více než přísný a dost překvapivý.

Na výsledku se ale již nic nezměnilo a Baník v pohodě dovedl zápas do vítězného konce. Baník si napravil reputaci po minulém zápase. Sokolov s přehledem vyhrál, vstřelil krásné góly a v utkání dominoval. Hráči se tentokrát hokejem bavili, na ledě si výborně rozuměli a Bílina může být ještě ráda, že prohrála jen o tři góly.

Věřme, že pohodu z Bíliny přenesou hokejisté i do domácího utkání s Kobrou, které se odehraje na sokolovském zimním stadionu v sobotu 26.1.2013 od 17.30 hodin. Přijďte Baník podpořit, vždyť hráči z posledních pěti utkání získali výborných 13 bodů.