Petrmichl, Kadeřábek, Červený, Lacek, Zeman, Abraham

Tondr, Bříška, Stehno, Šulc, Kedršt, Kapička, Hloušek, Krátký, Hájek, Peřina, Vašek

Kubsch

mistrovké utkání - sobota 2.2.2013 - 31. kolo

S o k o l o v - I tuto sobotu odcházeli diváci ze sokolovského zimního stadionu spokojeni. Baník po dalším dobrém výkonu porazil Jablonec 6:2 po třetinách 2:1, 1:1, 3:0.

Domácí Baník nastoupil do zápasu s nejnovější posilou – univerzálem Martinem Hartmanem, který dosud působil v Klášterci (kapitán týmu). Tento hráč nastupoval za Sokolov i v loňské sezoně, kdy odehrál ve žlutočerných barvách 9 utkání v útoku. Dnes se postavil Hartman do třetí obranné dvojice vedle Zmeškala.

Po úvodním oťukávání poprvé zahrozil Baník. V signalizované výhodě dostali domácí Jablonec pod tlak, gólman Vlků však odolal. Ale v přesilové hře přišel již první gól domácích. V končící početní výhodě vypálil od modré čáry Kuncl, přes Bauera se kotouč dostal k Václavovi Dobřemyslovi, který se z dorážky nemýlil – 1:0. Zanedlouho mohli hosté vyrovnat, ale neuspěli při dvou šancích, stejně tak jako Soukup, který ani nadvakrát nedostal puk za brankovou čáru. Zajímavý hokej pokračoval i nadále. V 10. minutě trefil hostující Červený tyč. Branková konstrukce zvonila i po střele sokolovského Kašpara, po níž ještě mohl dorážet Boušek, ale ten ideálně netrefil kotouč. V sílícím tlaku domácích zapomněla obrana na rozjetého Lukáše Tondra, který obdržel pěknou nahrávku od Červeného, a v nájezdu poslal puk mezi nohy Nechvátala. Ihned po vyrovnání mohl Baníku vrátit vedení Vrtek, jenž se dostal také do sólového nájezdu, ale brankář střelu koncem lapačky vyrazil. Druhého gólu se ale Baník v první třetině přeci jen dočkal. Nejprve se ve velké šanci při signalizované výhodě ocitl Kocek, v přesilové hře našel Pražák Vladislava Vrtka, jenž napoprvé netrefil puk, ale vzápětí se štěstím nejproduktivnější hráč Baníku skóroval – 2:1.

V první polovině druhé třetiny hráli domácí přesilové hry, které se jim ale nepovedly a nevyužita zůstala i početní výhoda 5 na 3. Zničehonic tak přišel trest. Z nenápadné akce střílel Michal Kapička do nohou Hartmana, ale kotouč se odrazil tak nešťastně, že Kapička pohotově vrátil puk do sítě. – 2:2. Vrátit vedení Baníku mohl Dobřemysl, ale v situaci dva na jednoho se rozhodl nahrávat a kotouč adresáta nenašel. Ve 36. minutě si však kapitán Sokolova spravil chuť. Dobřemysl nejprve objel bránu, následně pěkným pasem našel u tyče volného Jana Soukupa, který nadvakrát dokázal puk dostat za brankovou čáru – 3:2. Poté měli výhodu přesilové hry i hosté, ale paradoxně zahrozil Sokolov, když především Boušek dělal obraně velké problémy. Následně musel ukázat své umění i Nechvátal, který zlikvidoval samostatný nájezd útočníka Jablonce. Po druhé třetině tak Baník vedl o jeden gól.

Jestliže v prvních dvou třetinách měl Baník převahu, ale v některých fázích zápasů se trochu trápil (především v přesilovkách), třetí třetina byla jednoznačnou záležitostí domácích. Na rozmezí 41. – 42. minuty vypálil jednu z mnoha střel od modré čáry Kuncl, puk se odrazil k Bauerovi, jenž nezištně posunul na Václava Dobřemysla, který do odkryté brány skóroval – 4:2. Blízko dalšímu gólu byl Vrtek, ale prudkou střelu zastavila tyč. Vzápětí se do samostatného nájezdu dostal Bauer, ale neuspěl stejně jako Kedršt na druhé straně proti výbornému Nechvátalovi. Baník si ve třetí třetině dělal na ledě, co chtěl. Jablonec, který si často pomáhal nečistými zákroky, naprosto nestačil. Ve 47. minutě jeli sami na brankáře Chaljavin se Zmeškalem, ale druhý jmenovaný netrefil bránu. To sokolovské hokejisty mrzet nemuselo. Ve 49. minutě se totiž kolem pravého mantinelu prohnal jako vítr Formánek, který přesně našel Jana Bauera a Baník vedl již 5:2. V 54. minutě, při přesilové hře, si tato dvojice spolupráci vyměnila. Na brankovišti odváděl černou práci Soukup, který odvedl pozornost obránce, Bauer skvěle načasoval přihrávku na Zdeňka Formánka, jenž uzavřel skóre zápasu – 6:2. Baník ve třetí třetině trefil ještě břevno a měl i další šance, které buď nevyužil, nebo hráči akce překombinovali, ale domácí hokejisté se bavili a s nimi i diváci, kteří poslední minutu svůj tým vytleskali.

Baník si tak připsal další tři body do tabulky a to naprosto zaslouženě. Domácí byli jednoznačně lepším týmem. Hosté doplatili na svou nedisciplinovanost a hlavně Jablonci v druhé polovině zápasu došly síly. Sokolov teď čekají čtyři zápasy se špičkou druhé ligy.

Nejprve hraje Baník v sobotu 9.2. ve Slaném proti týmu Řisut. Doma se Baník představí tentokrát VE STŘEDU 13.2.2013 OD 18.00 HODIN PROTI DĚČÍNU.