Landa, Kos, Scherzl, Hlusička, Kraus, Křepelka, Veselý, Záleský, Krpata, Vlček, Hudíček

Jan Novotný

Kurfürst Rostislav, Diblík Miroslav

mistrovké utkání - sobota 9.2.2013 - 32. kolo

Slaný - Velmi nepovedené utkání sehráli sokolovští hokejisté ve Slaném proti domácímu celku HC Řinuty. I přes velmi solidní začátek se v polovině utkání po několika zbytečně inkasovaných brankách úplně sesypali a prohráli vysoko 9:1 po třetinách 1:0, 4:0 a 4:1.

Baník odjel k utkání bez pracovně vytíženého Bouška, kterého v prvním útoku nahradil Hartman. Nezačal vůbec špatně, v prvních deseti minutách měl více ze hry a domácí brankář měl i více práce. Komplikace začaly sérií vyloučení Petra Štracha, který byl vyloučen v krátkém rozmezí hned 3x za sebou (nutno podotknout, že ve dvou případech byl ale hlavní rozhodčí příliš úzkostlivý). Baník se nejprve ubránil minutové přesilovce domácích 5 na 3, ale v pokračující standardní přesilovce domácích inkasoval v čase 10:44 první branku, jejímž autorem byl Čížek – 1:0. Ostatní oslabení již hosté v pohodě ubránili a na konci prvního dějství měli několik příležitostí k vyrovnání. Žádná z nich se však neujala a tak do šaten se odcházelo za jednobrankového vedení týmu domácích.

Ani úvod 2.třetiny nenaznačoval, že by mělo dojít k nějaké brankové pohromě, obě mužstva dobře bránila a zároveň podnikala nebezpečné útočné výpady. Jenomže přišla 27.minuta, kdy Baníkovci během 40 vteřin dostali z hole domácího Křepelky dva rychlé góly po zbytečných chybách v obranném pásmu a rázem bylo všechno jinak – 3:0. V ten moment se hra hostujícího celku sesypala jako domeček z karet, nic se nedařilo, nepřesné přihrávky, komplikované založení útoku, všechny puky se odrážely na hokejky domácích. V polovině 32.minuty navíc domácí vstřelili čtvrtou branku, jejímž autorem byl Sedláček – 4:0. Během druhé dvacetiminutovky měli sokolovští možnost pěti přesilovek, které nedokázali zúročit, během některých z nich dokonce ani nevystřelili na branku. Naopak domácí na co sáhli, tak skončilo v brance hostů, jakož i pátý gól, který vstřelil Veselý 14 vteřin před koncem třetiny – 5:0.

Ať se hosté chtěli jakkoliv snažit, jejich flustrovaný výkon pokračoval i po přestávce. V čase 43:43 navíc obdrželi další branku z hole domácího Kosa – 6:0. Přesně o tři minuty později už to bylo 7:0, když autorem dalšího gólu domácích byl Kraus. Neuplynulo ani 20 vteřin a po další hrubce svítil na světelném ukazovateli stav 8:0 pro domácí. Branku vstřelil Vlček. To už nevydržel Patrik Nechvátal v brance Baníku a nechal se vystřídat. Jeho kolega Jan Švagr musel hned v úvodu svého pobytu na ledě řešit nepříjemnost v podobě nařízeného trestného střílení. S nájezdem domácího útočníka si však poradil, nicméně na konci 50.minuty také inkasoval,když se puk po střele domácího Vlčka prokutálel za jeho záda – 9:0.

Za strkanici s rozhodčími dostal navíc sokolovský obránce Formánek Trest ve hře a bude tak týmu asi delší dobu chybět. Pak se hra přece jenom vyrovnala a hrozící desítka se nekonala, naopak hosté v poslední minutě kosmeticky upravili skóre na 9:1. Gól vstřelil Soukup po přihrávce Bauera. I takové zápasy se ve sportovním dění přihodí, a tak sokolovští musí na toto nevydařené utkání co nejrychleji zapomenout.

Ve středu 13.02. hostíme od 18.00 hodin silný tým z Děčína a všichni si budeme přát, aby Baník navázal na předchozí výborné výkony, které po Novém roce předvádí.