Pechánek, Hájek, Matušík, Seidl, Heřmánek, Šulčík, Pechánek R., Kratochvíl, Kolomý, Mrkvička

Matušík

Kurfürst Rostislav, Diblík Miroslav

mistrovké utkání - sobota 16.2.2012 - 34. kolo

T á b o r - Baník zcela propadl i v dalším utkání na ledě soupeře. Jakoby to byla dvě mužstva, jedno hrající v domácím prostředí bojovný a pro diváky atraktivní hokej, druhé na hřišti soupeře ustrašené s velkým množstvím chyb. Tentokrát Baník prohrál vysoko na ledě táborských Kohoutů 10:3 po třetinách 5:0, 2:1 a 3:2.

Domácí měli doslova raketový start, hned v první minutě šli dvakrát do přečíslení dva na jednoho a právě to druhé využili ke vstřelení první branky, autorem gólu byl Mrkvička– 1:0. Hosté byli jako opaření a v čase 1:01 inkasovali podruhé, když Šulčíkbackhandem zakončil mezi brankářovy betony – 2:0. Následovala přesilovka Baníku, ale hosté nic významného nevymysleli. Naopak po jejím skončení skórovali opět domácí, když se v šesté minutě trefil Kolomý – 3:0. Poté hráli přesilovku táborští, ale ani oni se v ní nijak významně neprosadili. Přišlo několik dalších šancí domácích, ale Petr Hruška v brance Sokolova předvedl velmi pěkné zákroky. Hosté měli také pár možností, největší z nich měl při další přesilovce Štrach, jeho bombu od modré ale Klestil pokryl. V čase 16:27 se ke slovu dostali opět domácí, když Mrkvičkavyužil pěknou přihrávku od spoluhráče a nekompromisně zavěsil – 4:0. Do konce třetiny stihli domácí vstřelit ještě jeden gól, přesilovou hru 5 na 3 využil Kolomý – 5:0.

Ve druhé části začali sokolovští již poměrně lépe a hra se odehrávala ve strhujícím tempu. První, obrovskou šanci měli Baníkovci. Do samostatného úniku se mohl dostat Vrtek, puk před ním odpálil domácí brankář, nicméně přímo na jeho hůl. Vrtek trefil však jen tyč domácí branky. Znovu tak trestali domácí. Při hře 4 na 4 využil chyby hostující obrany na útočné modré Pecháček a svůj samostatný únik zakončil zkušeně – 6:0. V čase 26:46 pak domácí Matušík využil odraženého puku kolem sokolovské obrany a vstřelil sedmou branku domácích – 7:0. V čase 33:48 vyzval domácí obránce Hlaveš k pěstnímu souboji hostujícího Soukupa, jenomže to si naběhl a dostal pěkně naloženo. Oba pak dostali tresty do konce utkání za hrubost. Síť v domácí brance se zavlnila až ve 40.minutě, když přihrávkou za obranu vyslal do brejku Bouška Kašpar a ten se nemýlil – 7:1.

Třetí třetinu začali lépe domácí, když hned ve 41.minutě nastřelili tyč Hruškovy svatyně. O dvě minuty později zazvonila za Hruškou ta samá tyč. Buly v obranném pásmu Sokolova vyhráli domácí a Hájek zvýšil na 8:1. Hosté potom nevyužili svoji šanci, to se před Klestilem zjevil sám Vrtek, ale neuspěl. Naopak v čase 48:45 převzal pěknou průnikovou přihrávku od svého obránce Šulčík a svůj nájezd proměnil – 9:1. Baník si na chvíli vzpomněl, že hokej umí a také předvedl několik solidních akcí. V oslabení propadli poté domácí obránci, když je pěknou přihrávkou na Říhu překonal Kašpar a Ivan Říha zavěsil nádhernou střelou pod víko – 9:2. Uběhla ani ne minuta a Baníkovci skórovali potřetí. Bauerovu přihrávku zužitkoval střelecky disponovaný Boušek – 9:3. V dalším průběhu hry se poměrně dost vylučovalo na obou stranách. Minutu před koncem utkání vstřelili domácí pro Baník nepříjemný desátý gól při hře 4 na 4. Jeho autorem byl již potřetí domácí střelec Šulčík – 10:3.

Baníkovce čeká důležité utkání v sobotu 23.2., když na domácím ledě hostí mužstvo HC Klatovy. Bude to, podle toho jak se soutěž vyvíjí, možná přímý souboj o čtvrté místo tabulky.