Mrázek, Herr, Martinec, Rajal, Blumentrit, Farný

Čurda, Linhart, Bernad, Kajer, Maxa, Kodýtek, Pitel, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Krch

Mužík

mistrovké utkání - sobota 23.2.2013 - 35. kolo

Sokolov - Ve 35. kole druhé hokejové ligy nastupoval domácí Baník proti Klatovům. Derby bylo současně zápasem o čtvrté místo v tabulce. To si po sobotě udrželo mužstvo Klatov, které zvítězilo 3:0. Tento výsledek byl velkým zklamáním pro solidně zaplněné ochozy sokolovského zimního stadionu.

Domácí celek nastoupil v kompletní sestavě (až na zraněného Chaljavina a distancovaného Formánka), oproti tomu hosté dorazili v hodně omlazené sestavě.

Již v první minutě zatopila Klatovům první formace Baníku, puk poskakoval po brankovišti, ale nikdo ho nedokázal usměrnit do brány. Následně iniciativu převzali hosté, ale do největší šance se paradoxně dostal sokolovský Boušek, jenže před bránou byl faulován. Přesilová hra se však Baníku příliš nepovedla, stejně jako dvě další. A tak udeřilo na druhé straně. Předchozí hrozby hostů gólem ještě neskončily, když buď zasahoval Nechvátal, nebo střely mířily mimo bránu. V 16. minutě se ale již hosté ze vstřeleného gólu radovali. Před bránou zůstal opakovaně nekrytý Miloš Kajer a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Druhý gól mohli hosté přidat v 18. minutě, kdy se útočník Klatov dostal do sólového nájezdu, ale přestřelil. Po první třetině tak Baník prohrával 1:0, když Klatovy byly nebezpečnější a domácí se dopustili mnoha nepřesností.

Druhá třetina zpočátku postrádala tempo a na zajímavější situaci se čekalo poměrně dlouho. Až ve 28. minutě našel Boušek skvělým pasem Vrtka, který jel sám na Kůdelu, ale při pokusu o blafák domácí útočník vůbec nezakončil. Do konce druhé třetiny se odehrály pouze dva zajímavější momenty, kdy mohli skórovat na jedné straně Pražák a na druhé straně Bernard, ale oba netrefili odkrytou bránu. Vzruch přineslo také krvavé zranění Říhy, za které hostující Maxa nebyl potrestán.

Do třetí třetiny tak vstupoval Baník stále s jednogólovým mankem a také v oslabení, neboť na konci druhého dějství byl vyloučen Soukup. K němu ve 42. minutě přisedl Pražák, který byl potrestán za sporný zákrok, a hosté měli výhodu přesilové hry 5 na 3. Tu sice nevyužili, ale v pokračující početní výhodě měl dostatek času před bránou Jakub Bernard a zvýšil na 0:2. Velkou šanci na snížení měl Kašpar, ke kterému propadl puk, ale domácí bojovník brankáře Kůdelu neprostřelil. A tak trestali opět hosté. Po krásné souhře Maxy a Pitla zakončoval Jan Pavlis – 0:3.
Baník tak musel dohánět tříbrankovou ztrátu a navíc na ledě začal úřadovat hlavní rozhodčí, jenž v posledních 12 minutách posílal domácí neustále do oslabení, v některých případech za zákroky, které na druhé straně v klidu přehlížel. To již bylo moc na Kuncla, který výkon sudího okomentoval a k hodně přísnému dvouminutovému trestu vyfasoval domácí obránce ještě desetiminutový osobní trest. Hosté si celkem v poklidu hlídali své nadějné vedení, navíc je nad vodou držel výborný Kůdela. Ten sice v 55. minutě chyboval v rozehrávce, ale Kašpar s Vrtkem toto zaváhání nepotrestali. Poslední minuty se nesly především ve zlobě na rozhodčího. To již ale nic neměnilo na prohře Baníku 0:3.

Výsledek a výkon domácího mužstva je zklamáním. Snaha sice na straně Baníku byla, ale Klatovy na tom byly daleko lépe bruslařky a také projevily větší touhu po vítězství. Naopak Baníku se nevedlo a hráčům to „nelepilo“. Po závěrečném hvizdu se sice domácí zlobili na hlavního rozhodčího, ale ten zápas Baníku neprohrál. Pochvalu naopak zaslouží sokolovské publikum, které svůj tým povzbuzovalo i za nepříznivého stavu.

Doufejme, že hráči se fanouškům odvděčí v playoff, které začíná již tuto sobotu. Soupeř ještě není znám. V úvahu přichází Řisuty, Děčín i Tábor. Jasné jsou však již termíny. Venku Baník nastoupí v sobotu 2.3. a ve středu 6.3. Doma pak bude hrát Sokolov v pondělí 4.3. od 18.00 hodin. Případné další duely (8.3. v Sokolově a 10.3. venku) se budou hrát podle vývoje celé série (hraje se na 3 vítězná utkání).