Urbanec, Sýbek, Hamerle, Markulinec, Homolka, Kořánek, Fořt, Sumerauer, Paule, Drda, Matějka, Volf, Król

Bedřich Rybák

Kurfürst Rostislav, Diblík Miroslav

mistrovké utkání - středa 27.2.2013 - 36. kolo

Milevsko - V posledním kole základní části 2.ligy ČR zajížděli sokolovští hokejisté do Milevska, které již má jistotu baráže o udržení ve druhé lize, tedy je v situaci, ve které se ocitl v loňské sezóně Baník. Ten si naopak vybojoval Play Off již před několika koly, hlavně výbornými výkony po Novém roce. Baníkovci po zpackaném utkání doma s HC Klatovy zabrali a i když v utkání bylo několik zvratů, celkem zaslouženě vyhráli 4:6 po třetinách 0:2, 3:1 a 1:3.

Domácí, flustrovaní posledním místem v tabulce začali špatně, naopak Baník působil uvolněně a byl ve všech směrech lepším mužstvem. Usadil se v domácím pásmu a vytvářel na domácí obranu velký tlak. První šanci hostů měl Pražák, ale domácí brankář Pipek jeho střelu bravurně zneškodnil lapačkou. V 9.minutě se hosté již prosadili. Po brejkové situaci našel od pravého mantinelu Kašpar svého spoluhráče Jakubala a ten přesnou střelou pod „víko“ poslal sokolovské do vedení – 0:1. Milevsko zahrozilo v přesilovce, ale Nechvátal byl vždy na místě. Domácí celek měl poté zhruba půlminutovou přesilovku 5 na 3, kterou ale opět výbornému Nechvátalovi nevyužil. Po chvíli se situace obrátila a výhodu dvou hráčů navíc měl Baník. Ten ji dokázal využít, když střelou od modré propálil Pipka Kuncl – 0:2. V závěru třetiny měli hosté ještě několik příležitostí, ale domácí gólman své mužstvo podržel.

Na začátku prostřední části mělo Milevsko další přesilovou hru. Kořánek vyjel z rohu před branku, ale Nechvátala neprostřelil. Byl přitom zahákován a pro Milevsko z toho vyplynula další dvojnásobná početní výhoda. I domácí tým ji dokázal zužitkovat v gól. Sýbek sám u tyčky nejprve Nechvátala nepřekonal. Ten však nedokázal kotouč přikrýt před dotírajícím Josefem Urbancem, puk z tohoto souboje znovu vypadl opět před Sýbka, který už měl před sebou jen odkrytou bránu – 1:2. Následovaly další tresty pro Sokolov. Milevsko se však nedokázalo v početní výhodě prosadit a naopak samo při ní inkasovalo. Sokolovští se dostali do přečíslení 2 na 1. Dobřemysl prováhal vhodný moment na střelu i přihrávku, a tak objel branku a našel před ní Bauera. Pipek v tu chvíli bez hole jeho první střelu zastavil, avšak po dalším ataku sokolovského útočníka se už kotouč dostal do branky – 1:3. Sokolov si připravil ještě jednu příležitost ve vlastním oslabení, ale Soukup z pravého kruhu mířil nad branku. I Milevsko si vytvořilo šanci v početní nevýhodě, kdy Nechvátal musel zastavovat nájezd Urbance zleva. Sokolovští se pak dvakrát neprosadili blízko branky. Sám před brankařem nedal Kašpar a v další přesilovce narazil na připravený gólmanův beton i zakončující Dobřemysl. Jakmile bylo Milevsko v plném počtu, z nenápadné akce udeřilo. Homolka se prosadil z pravé strany a střelou nad Nechvátalovo rameno přiblížil Milevsko na rozdíl jednoho gólu – 2:3. Vyrovnání se domácí dočkali ve 37.minutě, u tyčky zapomenutý Sýbek neměl problém dopravit puk do branky hostů – 3:3. V závěru třetiny dostalo Milevsko další přesilovku 5 na 3, ale vlastním faulem se o ni ihned připravilo. Na skóre se však již nic neměnilo. Nutno podotknout, že v této třetině se na obrazu hry podílel i hlavní rozhodčí, který si mylně myslel, že se diváci přišli podívat na něj a ne na hokej. Závěrečné dějství tak začalo domácí početní výhodou 4 proti 3. Milevsko se v ní prosadit nedokázalo, ale po návratu prvního sokolovského hráče z trestné šlo do vedení. Homolka se trefil do horního rohu vzdálenější části Nechvátalovy branky – 4:3. Po další sérii vyloučení se Milevsko v oslabení dostalo do přečíslení 3 na 1, ale tuto situaci nedokázalo využít. Velkou možnost měl v 51. minutě hostující Říha. Zůstal sám před Pipkem, který jeho první střelu vyrazil a druhá skončila nad brankou. Pak už přišla rozhodující 56. minuta. Domácí obrácne nesmyslně přihrával z poloviny hřiště do vlastního pásma, odkud vše završil jeho kolega, jehož přihrávku, stejně jako v první třetině, zachytil Pražák. Ten se tentokrát nemýlil a střelou k tyči vyrovnal – 4:4. Za půlminutu Táborský po přejetí útočné modré snadno prohodil milevského obránce a na kruhu volný Pražák opět zamířil přesně – 4:5. Milevsko už se ze šoku neprobralo. V poslední minutě ještě zkusilo hru bez brankaře, ale pásmo neudrželo a Pražák střelou od červené čáry uzavřel skóre zápasu.

Baníkovce toto vítězství posunulo na 6.příčku tabulky, to znamená, že se ve čtvrtfinále Play Off utkají se třetím Děčínem. Série se hraje na tři vítězná utkání a začíná v sobotu 2.3. v Děčíně. První domácí utkání Baníku je na pořadu v pondělí 4.3. od 18.00 hodin.