Jasečko, Semrád, Kolařík, Klement, Štěpán, Procházka, Tupý

Kocar, Šperger, Dvořák, Maryška, Záhora, Přibyl, Mazanec, Voříšek, Glabazňa

Kupka

Premiérový domácí zápas přinesl tři body

Ve druhém kole 2.ligy porazil Baník silný tým Vajgaru Jindřichův Hradec 3:2 po třetinách 1:1, 1:0, 1:1. Góly domácích vstřelili Jaromír Kverka, Martin Rohan a Václav Dobřemysl. Za hosty se prosadili čtyřicátníci Zdeněk Šperger a Stanislav Jasečko.

Sokolovští diváci se konečně dočkali. Po dlouhé přestávce se v Sokolově šlo na druholigový hokej. A přicestoval soupeř z kategorie nejtěžších i s jednou z největších hvězd celé ligy Stanislavem Jasečkem a také Danielem Záhorou – odchovancem Baníku. Do sestavy Sokolova se vrátil kapitán Václav Dobřemysl a poprvé se představil i karlovarský bek Martin Parýzek.

Zápas od začátku probíhal ve velmi svižném tempu a diváci se rozhodně nenudili. Domácí měli o trochu více ze hry, ale i hosté dokázali být hodně nebezpeční. První vážnější situace zápasu přišla v páté minutě, kdy pěkně vystřelil sokolovský Vaněk a trefil břevno. Na konci šesté minuty přišlo vyloučení domácích (v utkání jediné!) a Vajgar bleskově trestal. Od modré pálil Procházka, Hruška střelu vyrazil, ale pouze k volnému Zdeňkovi Špergerovi. Sokolovský brankář ještě stačil dorážku jihočeského útočníka hokejkou ztlumit, ale gólu nezabránil – 0:1.

Zanedlouho měl výhodu přesilové hry Baník, ale využít ji nedokázal. Radost domácích naopak přinesla 14. minuta, kdy Vajgar v obraně dvakrát namazal Kverkovi, poprvé mladého útočníka vychytal Kůdela skvělým zásahem betonem, ale napodruhé Jaromír Kverka hostujícího brankáře vykoupal a již zpoza brány zasunul do opuštěné klece – 1:1. Za tohoto stavu se odcházelo do šaten i na konci první třetiny.

I druhá část přinesla výborný hokej. Baník byl opět přeci jen trochu aktivnější a hlavně nepouštěl hosty do šancí. Naopak ve 23. minutě se do sóla dostal Kašpar, ale vylámal si zuby na skvělém Kůdelovi. Baník poté několikrát zatlačil svého protivníka, ale bez střeleckého úspěchu. Naopak akce Jindřichova Hradce končily většinou na útočné modré dobrou poziční hrou sokolovských beků. V 36. minutě byl vyloučen hostující Štěpán (druhé a poslední vyloučení Vajgaru), ale Baníku se tato přesilovka vůbec nepovedla. Až v čase 39:20 se domácí dočkali. Po vyhraném buly, domácí útočníci velmi dobře odclonili soupeře, čímž vznikl prostor pro Martina Rohana, jenž parádní střelou z pravého kruhu pověsil puk do víka – 2:1.

Třetí třetina přinesla nejvíce vzruchu. V počátku roztočili hosté pořádný kolotoč, Záhora dokonce trefil tyč, ale Baník se nakonec ubránil. Velkou šanci měl i jindřichohradecký bek Procházka, kterého však vychytal Petr Hruška. Domácí gólman byl i ústřední postavou v 50. minutě, kdy zlikvidoval těžkou střelu Mazance a tutovku Přibyla. O zteč se neustále snažil i Baník a v 53. minutě aktivita přinesla ovoce. Dopředu velmi rychle vyrazil Marek Švec, počkal na Dobřemysla, který přebruslil svého protivníka, Švec předložil puk do jízdy a Václav Dobřemysl chladnokrevně zakončil – 3:1.

Zdálo se, že dvougólový náskok by měl dodat Baníku klid v závěru. Jenže v 57. minutě postupovali tři hráči hostí na tři hráče Sokolova a jako čtvrtý přečíslil Baníkovce Stanislav Jasečko, jenž dostal přihrávku a ačkoliv se zdálo, že je již z úhlu, dokázal velezkušený obránce krásně zakončit a překonat Hrušku – 3:2. Baník tak vedl opět jen o gól a drama bylo na světě. Vajgar tlačil, ale Baník pozorně bránil. Až v poslední minutě hosté odvolali gólmana a v pásmu Sokolova rozpoutali obrovský tlak. To již obecenstvo mohutně povzbuzovalo své borce, kteří obětavě bojovali a nakonec dokázali puk dostat z vlastního pásma. Navíc v posledních vteřinách se dostal k puku Kverka a mezi ním a bránou zbyl jen jediný obránce. Po chvíli váhání Kverka vystřelil, ale trefil jen tyč. To však Baník nemuselo mrzet, neboť zápas již byl u konce a tři body zůstaly doma.

Velmi pěkný zápas skončil vítězstvím Sokolova 3:2. Domácí hráči potěšili své fanoušky velmi dobrým, poctivým a disciplinovaným výkonem, za což sklidili sokolovští hokejisté po zápase velký aplaus. Ale i hosté předvedli své kvality a přispěli k povedenému utkání, které se hrálo i velmi rychle a slušně. Vajgar dokázal, že ačkoliv je po dvou kolech bez bodu, mohl by patřit v druhé lize k týmům okupujícím špičku tabulky. Tam by mohl směřovat i Baník, který je zatím po dvou zápasech pátý. Ale na tyto prognózy je ještě brzo. Jedno je jasné. Zápasy jako byl ten dnešní, jistě přitáhnou do hlediště velký počet diváků a to jde především…

V dalším zápase se Baník představí ve středu 25.9.2013 na ledě Jablonce. Poté hraje Sokolov v sobotu 28.9.2013 v Kolíně a na domácím kluzišti uvidíme naše hokejisty opět ve středu 2.10.2013, kdy od 18.00 hodin hostíme v derby rivala z Klášterce.