Kafka, Novotný, Tomi, Kofroň, Hladonik "C", Mikulík "A", Klimša, Kaukič "A", Martynek, Eret, Przybyla, Stuchlík

Vlastimil Wojnar, Jozef Daňo

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator

Opět nepovedená první třetina a prohra ve Frýdku-Místku

V předehrávce 16. kole skupiny o předkolo play-off prohrál Baník ve Frýdku-Místku 7:2 po třetinách 4:0, 2:2, 1:0.

Pro Sokolov se jednalo o druhé utkání ve druhém dni. Možná právě proto byl Frýdek Místek na domácí půdě dominantní. První velkou šanci si vybojoval Hladonik, ale z předbrankového prostoru nedokázal prostřelit Jana Bednáře. Ve třetí minutě se po tvrdé dělovce z vrcholu pravého kruhu prosadil Ondřej Hrachovský. I když si následné šance vybojoval Baník, ale Suchánek byl stoprocentní. Naopak Frýdek na aktivitě pouze přidal, což ukázal Štěpán Novotný, který s kotoučem projel celé kluziště, obhodil si oba sokolovské beky a blafákem uspěl nad Bednářem. Do úniku dva na jednoho se rozjel Sokolov, na samém konci akce stál Marek Švec, jehož ránu schoval gólman Frýdku do své lapačky. Ve 13. minutě v početní převaze vyzrál nad hostujícím brankářem David Kofroň střelou z mezikruží. O čtyři minuty později minul Stuchlík úplně volnou klec Baníku, ovšem několik málo vteřin poté to zkusil znovu a tentokrát Kryštof Stuchlík nemýlil. Před sirénou tečoval střelu od modré čáry Klimša, puk narazil pouze do tvrdého Bednářovo betonu. Suchánek měl v utkání dobře postavené tyče, které mu rovnou třikrát zachránily záda. Po první periodě odcházel do kabin šťastnější domácí tým, který si odnesl čtyřbrankové vedení.

Druhou třetinu začal Baník v poměrně aktivnějším tempu, což nakonec vyústilo také v branku z ostrého úhlu, o kterou se postaral Tomáš Pařízek. Ve 23. minutě se Sokolov dočkal dalšího vyloučení. V přesilové hře pálil Hrachovský od modré čáry, puk se odrazil od hráče a zamířil těsně vedle hostující brány, poté to zkoušel Klimša, ale Bednář kotouč vyrazil a poté zalehl svým mohutným tělem. Ke konci powerplay se Frýdek přeci jen zaradoval, když za záda sokolovského gólmana protlačil puk Vojtěch Tomi. Po polovině druhé části unikl obraně Baníku Hladonik, tváří tvář Bednářovi neobstál. Na druhé straně prověřil Suchánka Adam Křemen, jeho pokus vyrazil domácí brankář před sebe, kde byl připravený Martin Osmík, jemuž se nepodařilo uklidit puk do brány soupeře. Sokolovu se ale přeci jen podařilo snížit, když od modré čáry vyslal dělovou ránu Vladislav Houška a přesně propálil Suchánka. Ve 38. minutě se do dalšího úniku dostal Frýdek, Barto se prosmyk kolem hostující obrany až k Bednářovi, který mu při pokusu o blafák vypíchl kotouč z čepele. 38 vteřin před koncem druhého dějství usedl na lavici hříchů Rulík a domácí vyloučení také potrestali, střelou z první v blízkosti sokolovského maskovaného muže uspěl Petr Kafka.

V závěrečné dvacetiminutovce se dlouho čekalo na akci. Ve 45. minutě zamířil na trestnou lavici Zadražil a chvilku poté se k němu přidal ještě Švec. Dvojitou početní převahu se Rysům nepodařilo využít, ve hře pět na čtyři už ale úspěšní byli. Rostislav Martynek si najel pro přihrávku do mezikruží a rychlou střelou zvýšil skóre utkání. Na druhé straně se o snížení gólového manka snažil Houška, jenž tvrdě vypálil z levého kruhu, ale Suchánek střelu zlikvidoval. V 56. minutě minul domácí bránu Tomáš Rohan, který se pokoušel prosadit z předbrankového prostoru. Sokolov však nedokázal snížit vysoký náskok Frýdku a z druhé strany republiky si neodváží jediný bod.